Сторінки

понеділок, 27 квітня 2020 р.

Відсотки


Відсоток — це сота частина числа (величини).
         Слово «відсоток» походить від латинського pro centum, що означає «на сто».

         Після числа замість слова «відсоток» ставлять знак %.
1%=1/100=0,01

«У цьому місяці успішність у класі виросла на  7%» читають так:
«У цьому місяці успішність у класі виросла на сім відсотків».

#72 Середнє арифметичне. Відеоурок з математики 5 клас

неділя, 12 квітня 2020 р.

Десяткові дроби

Десятковий дріб. Запис і читання десяткових дробів



Якщо у звичайному дробі знаменник дорівнює розрядній одиниці, наприклад, десяти, ста, тисячі і так далі, то його називають десятковим.

Цей дріб можна записати так: у числі після розряду одиниць ставлять кому, а після неї записують розряди десятих, сотих і т. д. Число, яке має такий вигляд, називають десятковим дробом. Комою відокремлюється ціла частина числа від його дробової частини.

Запам’ятайте!

#62 Ділення десяткових дробів. Відеоурок з математики 5 клас

Компетентнісний підхід


Мета базової загальної середньої освіти: розвиток особистості, яка поєднує в собі творчий потенціал до навчання, ініціативність до саморозвитку та самонавчання в сучасних умовах, здатності ідентифікувати себе як важливу і відповідальну складову українського суспільства, яка готова змінювати і відстоювати національні цінності українського народу. Важливим чинником розвитку такої особистості є формування в учнів умінь застосовувати набуті знання у реальних життєвих ситуаціях, під час розв'язання практичних завдань та здатності визначати і обґрунтовувати власну життєву позицію.

Мотивація навчальної діяльності на уроках математики


Мотивація навчальної діяльності
на уроках математики
І. Вступ
Урок математики — це пізнавальний діалог між учителем і учнем, при якому колективна робота всього класу вдало поєднується з активною самостійною діяльністю кожного учня. На уроках намагаюся розвивати мислення і творчі здібності учнів, виховувати особистість учня. Постійно залучаю учнів до обміну думками, аналізу помилкових тверджень, аргументованого захисту одержаних висновків. Якщо учні активно і свідомо беруть участь у навчальній діяльності, то це викликає в них почуття задоволення, впевненість, відкриває простір для творчої ініціативи.

пʼятниця, 10 квітня 2020 р.

Математика.

Математика оточує нас всюди. Завдяки їй ми вирішуємо безліч питань в повсякденному житті. Мало хто замислювався, що математика оточує нас з перших днів життя. Будь-яка дитина навіть та, яка не вивчала арифметику стикається з цифрами. Вона дізнається в поліклініці свою вагу, ріст, так само вона знає свій вік. А ще вона не один раз на день зустрічається з різними завданнями з підрахунку іграшок в кімнаті або цукерок, щоб почастувати своїх друзів.
З віком ми вирішуємо все більше і більше завдань: «Яку кількість продуктів потрібно купити, щоб вистачило на тиждень? Скільки потрібно заробляти, щоб накопичити на дачу і поїздку за кордон? Скільки фарби потрібно купити, щоб пофарбувати стіни в спальні?»